Wyścigi modeli samochodów RC

wyścigi modeli samochodów rcWyścigi samochodów pasjonują niejednego automaniaka. Ryk silnika, ostre zakręty, niesamowita prędkość i sportowa rywalizacja. Każdy z zapałem ogląda zmagania kierowców samochodów rajdowych. Ale jeszcze fajniej byłoby zasiąść za kółkiem samemu i spróbować własnych sił na torze. Jednak nie ma co się oszukiwać, wzięcie udziału w prawdziwym wyścigu, prawdziwym samochodem rajdowym w większości przypadków pozostaje tylko w sferze marzeń. Jednakże świetną alternatywą i sporą namiastką prawdziwych rajdowych emocji są wyścigi modeli samochodów sterowanych radiem. Zdalnie sterowane modele samochodów wyścigowych podbijają serca nie tylko modelarzy, ale także prawdziwych fanów motoryzacji. A wyścigi modeli RC cieszą się niesłabnącą popularnością i zrzeszają ogromne grono miłośników mocnych wrażeń i znakomitej zabawy. W całej Polsce organizowanych jest wiele tego typu imprez, w których niejednokrotnie wziąć udział może w zasadzie każdy. Wśród organizowanych rajdów samochodów RC, wyróżnić możemy wyścigi zdalnie sterowanych modeli samochodów On Road, oraz zdalnie sterowanych modeli samochodów Off Road. Niezależnie od typu imprezy, gwarantowane są niesamowite sportowe emocje na najwyższym poziomie, adrenalina i świetna rozrywka.


Praca dla instruktorów sportów zimowych w europejskich kurortach

praca w europejskich kurortach dla instruktorów sportów zimowychInstruktorzy narciarstwa i snowboardu mogą sporo dorobić w pracy zagranicą. Wyjazdy do pracy sezonowej do zimowych kurortów w Austrii, Szwajcarii, we Włoszech, czy we Francji stają się coraz bardziej modne wśród polskich instruktorów. W Alpach sezon trwa właściwie do maja. Zarobki może nie są aż tak imponujące, ale z pewnością większe niż na polskich stokach. Dodatkowymi profitami do wynagrodzenia są jeszcze darmowe ski passy, bezpłatne wyżywienie i noclegi. Górskie powietrze, zapierające dech w piersiach widoki, a przy okazji własny trening na jednej, czy dwóch deskach – dla kogoś kto kocha białe szaleństwo praca jak z bajki. W zasadzie to prawie jak wakacje, na których dodatkowo dorobimy. Zasadniczym wymaganiem stawianym instruktorom, to oprócz oczywiście właściwej licencji i doświadczenia w nauczaniu sportów zimowych, jest znajomość języka angielskiego. Znajomość języka rodzimego danego kraju (niemieckiego, francuskiego, włoskiego) jest dodatkowym atutem. Idealna praca dla kogoś kto lubi zimowe klimaty i pracę z ludźmi. Europejskie kurorty narciarskie kuszą swoimi warunkami. Co roku na zimowy wypoczynek przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów z całego świata. Zapotrzebowanie na pracowników jest więc ogromne. Za taką pracą warto się już rozglądać jeszcze przed sezonem, chociaż i w środku sezonu ofert pracy nie brakuje.


Pracodawcy dbają o kondycję fizyczną swoich pracowników

pracodawcy dbają o kondycję fizyczną swoich pracownikówĆwiczenia fizyczne pozytywnie wpływają nie tylko na nasze zdrowie fizyczne. Mają także bardzo pozytywny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Pomagają pozbyć się negatywnej energii, są pewnego rodzaju odskocznią od codziennych problemów. Oczyszczają ciało i umysł. A każdy kto jest w dobrej formie, dobrze pracuje. Każdemu pracodawcy zależy na tym, żeby jego pracownicy byli jak najbardziej wydajni. Doskonale wiedzą o tym, jak ważny wpływ na nasze życie ma sport. Dlatego pracodawcy dbają o kondycję fizyczną swoich pracowników. W ramach świadczeń socjalnych firmy oferują swoim pracownikom dostęp do programów sportowo-rekreacyjnych. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się karty MultiSport. Taką kartę można zdobyć jedynie grupowo, dlatego oferowana jest na rynku dużych firm i korporacji. Bardzo częstym zjawiskiem jest też wykorzystanie programu sportowo-rekreacyjnego w celach motywacyjnych pracowników. „Bycie fit” jest nie tylko zdrowe, ale i modne. A posiadanie karty sportowej znacznie nam to ułatwia. Szczęśliwy posiadacz karty ma przeważnie nielimitowany dostęp do wszelkiego rodzaju aktywności sportowej: od siłowni, zajęć fitness, poprzez sztuki walki, taniec, aż po basenie kończąc. Wspólne chodzenie na siłownię z kolegami z pracy jest dodatkowym motywatorem do realizowania postanowień. Zazwyczaj karta uprawnia do korzystania z całej masy obiektów sportowych na terenie całego kraju.


Joga i pilates przy dźwiękach muzyki

joga i pilates przy dźwiękach muzyki

Muzyka w najróżniejszym wydaniu towarzyszy nam już od urodzenia. Jest nieodzownym elementem w codziennym życiu, a jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie i rozwój jest naukowo udowodniony. Jak wiele jest rodzajów muzyki, tak wiele jest jej dobroczynnych działań. W zależności od rodzaju przynosi np. ukojenie po ciężkim dniu pracy lub dodaje energii i budzi do działania. Jej dobroczynne zastosowanie wykorzystuje się także w sporcie. Nie ważne jaką aktywność sportową prowadzisz. Ćwiczenia przy odpowiednio dobranych dźwiękach muzyki podnoszą wydajność treningu. Muzyka nadaje nam rytm, a pracując rytmicznie nie odczuwamy tak szybko zmęczenia i trening jest o wiele przyjemniejszy.

Spokojne dźwięki płynące z głośnika podczas ćwiczeń jogi, czy pilatesu pomogą uspokoić oddech i przynieść odprężenie. Wprowadzą w stan harmonii ciała, umysłu i duszy, jakże niezbędnej w tego typu ćwiczeniach. Utwory dedykowane do treningów z jogi i pilatesu mają wolne tempo, często wzbogacone są o elementy muzyki orientalnej, bądź dźwięki inspirowane naturą. Dobierając utwory do jogi warto wybierać muzykę instrumentalną, aby nie skupiać się niepotrzebnie na słowach. Na pewno należy także unikać wysokich i głośnych dźwięków, które nie sprzyjają wyciszeniu. Warto poszukać takich utworów, które na nas osobiście działają najlepiej. Indywidualne podejście do wyboru odpowiedniej muzyki jest tak samo ważne, jak jej rodzaj. Poszukajmy takiej, która nas wyciszy i nada nam harmonii.


Wyścigi przyszłości

Wyścigi przyszłościPrędkość i rywalizacja, a przy tym adrenalina na wysokim poziomie…któż z nas tego nie kocha? W dobie nowych technologii i rozwoju techniki szukamy coraz to nowych pomysłów na łączenie tradycyjnego zamiłowania do sportowych emocji oraz futurystycznych wynalazków. Coraz bardziej popularną „dziedziną sportu” stają się wyścigi dronów. Została nawet powołana specjalna liga dronów wyścigowych Drone Racing League, która miała swój początek w Stanach Zjednoczonych. Drony wyścigowe to niesłychanie szybkie maszyny, osiągające nawet do 100 km/h! Ich niepozorny wygląd (przeważnie są to czterowirnikowe quadrocoptery, których przekątna wynosi do 250 mm długości) może niejednego zaskoczyć. Co tak przyciąga szerokie grono rządnych emocji entuzjastów? Sterowanie takimi dronami odbywa się z perspektywy pierwszej osoby, czyli pilota – za pomocą aparatury sterującej, specjalnego systemu FPV (First Person View) oraz kamery na pokładzie. Widok z pokładu maszyny w czasie rzeczywistym, do tego niesamowita prędkość i agresywne manewry – a to wszystko w powietrzu, często zaledwie kilkadziesiąt centymetrów nad powierzchnią ziemi. Wrażenia są niesamowite! Wyścigom towarzyszą niebywałe emocje, żyłka rywalizacji oraz porządna dawka adrenaliny. Nic więc dziwnego, że amatorów powietrznych wyścigów rodem ze „Star Wars” przybywa coraz więcej.