Żeglarstwo w wersji mini, czyli zdalnie sterowane modele żaglowe

żeglarstwo w wersji mini, czyli zdalnie sterowane modele żagloweŻeglarstwo to piękna, wymagająca i zarazem wciągająca dziedzina sportu. Być może nie każdy ma możliwość spróbowania swoich sił na pokładzie prawdziwej łodzi żaglowej, ale z pewnością każdy może zasiąść za sterami żaglówki zdalnie sterowanej. Modele zdalnie sterowanych łodzi żaglowych to odpowiedniki klasycznych żaglówek. Odwzorowane i skonstruowane w najdrobniejszych szczegółach, zachwycają swoim wyglądem. Przepięknie prezentując się na wodzie z niesamowitą zwinnością i elegancją pokonują wodne przestrzenie. Aby wprawić żaglówkę w ruch potrzebna jest siła natury, czyli wiatr. Tak jak prawdziwe jachty żaglowe, napędzane są siłą wiatru. A użytkownik przy pomocy specjalnej aparatury sterującej operuje sterami oraz odpowiednim ustawieniem żagli. Tak więc, aby pływać zdalnie sterowanymi łodziami żaglowymi nie wystarczą zwykłe zdolności manualne, trzeba wykazać się czymś więcej – potrzebne są podstawowe umiejętności z zakresu żeglarstwa. Ponadto w czasie żeglowania wszystko zależy od siły i kierunku wiatru, które bardzo szybko mogą się zmieniać, więc osoba ze sterami musi wykazać się sprawnym i szybkim działaniem. Żaglówki RC to piękna pasja dla wodniaków i zarazem miłośników modeli RC.


Coś dla wielbicieli sportów ekstremalnych i nie tylko

coś dla wielbicieli sportów ekstremalnych i nie tylkoUprawiasz sport ekstremalny i chciałbyś uwiecznić swoje wyczyny na filmie? Doskonałym rozwiązaniem okaże się osobisty fotograf w postaci drona. Drony zawładnęły niemalże prawie każdą dziedziną. Firmy produkujące bezzałogowe statki powietrzne prześcigają się w pomysłach na coraz to nowsze zastosowania tych latających maszyn. A technologia pędzi do przodu, więc innowacyjne pomysły naukowców bez problemu mogą być wdrożone w życie.

Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane drony selfie. Selfie zrobione przy użyciu drona dorobiło się nawet już swojej nazwy: dronie. Krótkie filmiki nakręcone przy użyciu drona są doskonałym sposobem na niebagatelną pamiątkę i z pewnością zainteresują każdego.

Takie drony do zadań specjalnych, które dzięki wbudowanej kamerze zarejestrują każde nasze działanie, to najczęściej niewielkich wymiarów quadrocoptery wyposażone zazwyczaj w funkcję „fallow me” i system GPS. Dzięki tej funkcji dron podąża za właścicielem nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach i rejestruje całe wydarzenie. Popularnym rozwiązaniem są drony, które łączą się ze smartfonem właściciela śledząc jego sygnał i w ten sposób odnotowują każdy jego ruch. Przykładem takiego drona może być ONAGOfly Smart Nano Drone – bardzo lekki (140 g) i niewielkich wymiarów (12,5 x 12,5 x 4,6 cm) drone selfie. Wyposażony w wysokiej jakości kamerę Full HD 15 MP marki Sony pozwoli na wykonywanie zdjęć, bądź kręcenie filmu przez około 15 minut. Smart Nano został wyposażony w inteligentny system omijania przeszkód, więc spokojnie możemy go użyć nawet w mniej sprzyjających warunkach.


Balet i muzyka baletowa dla dzieci

balet i muzyka baletowa dla dzieciBalet jest doskonałą formą aktywności fizycznej dla dzieci. W balecie liczy się przede wszystkim gracja oraz płynność ruchów. W czasie treningu dziecko wzmacnia wszystkie mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała – mięśnie grzbietu, mięśnie nóg oraz samych stóp. Z kolei ćwiczenia rozciągające, które są także elementem zajęć z baletu, uelastyczniają mięśnie i korzystnie wpływają na harmonijny rozwój układu kostno-stawowego.  Zajęcia z baletu zalecane są nawet przez lekarzy ortopedów, ponieważ taki rodzaj ćwiczeń, który jest wykorzystywany w balecie zapobiega licznym schorzeniom, nieprawidłowej postawie, czy nieprawidłowemu ustawianiu stóp. Są bardzo pomocne przy skrzywieniach kręgosłupa oraz płaskostopiu. W czasie baletu dzieci oswajają się także z muzyką klasyczną, która uwrażliwia na piękno oraz dźwięk. Dodatkowo poprzez powtarzanie prostych zadań rytmicznych i liczenie, kształtuje się także słuch muzyczny i poczucie rytmu. Balet wpływa także na poprawę koncentracji, uczy samodyscypliny i pobudza wyobraźnię przestrzenną. Duża część muzyki klasycznej opiera się na muzyce baletowej. Najwybitniejszym kompozytorem i prekursorem muzyki baletowej był Piotr Czajkowski. A jego „Jezioro Łabędzie” i „Dziadek do orzechów” jest oczywiście klasyką. Jednakże w dzisiejszych czasach także wybrane utwory z muzyki współczesnej świetnie współgrają z baletem.