Praca sezonowa za granicą dla instruktorów narciarstwa

praca sezonowa za granicą dla instruktorów narciarstwa

Na zimowy wypoczynek w Alpy przyjeżdża rokrocznie tysiące turystów. Największą popularnością cieszą się kurorty w Austrii, Szwajcarii, we Włoszech i we Francji, i to tam jest największe zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników. Z powodzeniem znajdą tam pracę instruktorzy narciarstwa i snowboardu, którzy z resztą bardzo chętnie wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych.

Jakie wymagania stawiane są kandydatom do pracy? Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednią licencję uprawniającą do przeprowadzania szkoleń. Kolejnym wymaganiem jest oczywiście znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym: języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego – w zależności od kraju oraz regionu. Doświadczenie jest mile widziane, choć nie zawsze stanowi priorytet. Czasami bardziej od doświadczenia ceniony jest zapał do pracy. Zdecydowanie przydaje się także komunikatywność, odpowiedzialność, cierpliwość oraz umiejętność pracy z dziećmi. Nauka jazdy na nartach, czy snowboardzie wcale nie jest prosta. Opanowanie zdolności jazdy na deskach zależy i od indywidualnych predyspozycji kursanta i od umiejętności szkoleniowych trenera. Instruktor musi zapewnić kursantom bezpieczeństwo i potrafić zachęcić ich i zmotywować do wysiłku.

Oprócz wynagrodzenia, instruktorzy mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz darmowe ski passy. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że jest to idealna praca dla miłośników białego szaleństwa.


Biegnij po zdrowie

biegnij po zdrowie

Zalety regularnego biegania doceniają zarówno Panie jak i Panowie. Dzięki aktywności sportowej spalamy kalorie, dbamy o sylwetkę i rozładowujemy napięcie nerwowe. To doskonałe lekarstwo na stres i sposób na pozytywną energię.

Jogging wzmacnia wydolność płuc i serca, poprawia także krążenie, zmniejszając przy tym ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych. Poza tym, biegając angażujemy mięśnie całego ciała i dotleniamy mózg. Jak wiadomo, kiedy mózg jest dotleniony pracuje sprawniej, a my jesteśmy bardziej skoncentrowani.

Bieganie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Tę aktywność możemy uprawiać sami, choć na początku warto zasięgnąć kilku porad trenera, aby nie nabawić się niepotrzebnej kontuzji. Bo wbrew pozorom każdy sport rządzi się swoimi prawami i trzeba zaznajomić się z tematem, aby mieć świadomość tego w jaki sposób najlepiej trenować. Przecież nie chodzi o to, by w szaleńczym tempie ustawiać sobie poprzeczkę ponad siły, ale o to by poprzez regularną pracę osiągnąć zamierzony efekt.

Dla uprzyjemnienia sobie treningów, podczas biegania (z resztą nie tylko, bo przy każdej aktywności sportowej) warto jest słuchać muzyki. Rytmiczne kawałki dodają energii i motywują do działania. Poza tym koją zmysły i nie odczuwamy aż tak bardzo zmęczenia. Z dobrej jakości sprzętem muzycznym i słuchawkami na uszach, które zapewnią wysoką jakość brzmienia, możemy biec „na koniec świata” 😉