Biegnij po zdrowie

Leave a comment

biegnij po zdrowie

Zalety regularnego biegania doceniają zarówno Panie jak i Panowie. Dzięki aktywności sportowej spalamy kalorie, dbamy o sylwetkę i rozładowujemy napięcie nerwowe. To doskonałe lekarstwo na stres i sposób na pozytywną energię.

Jogging wzmacnia wydolność płuc i serca, poprawia także krążenie, zmniejszając przy tym ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych. Poza tym, biegając angażujemy mięśnie całego ciała i dotleniamy mózg. Jak wiadomo, kiedy mózg jest dotleniony pracuje sprawniej, a my jesteśmy bardziej skoncentrowani.

Bieganie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Tę aktywność możemy uprawiać sami, choć na początku warto zasięgnąć kilku porad trenera, aby nie nabawić się niepotrzebnej kontuzji. Bo wbrew pozorom każdy sport rządzi się swoimi prawami i trzeba zaznajomić się z tematem, aby mieć świadomość tego w jaki sposób najlepiej trenować. Przecież nie chodzi o to, by w szaleńczym tempie ustawiać sobie poprzeczkę ponad siły, ale o to by poprzez regularną pracę osiągnąć zamierzony efekt.

Dla uprzyjemnienia sobie treningów, podczas biegania (z resztą nie tylko, bo przy każdej aktywności sportowej) warto jest słuchać muzyki. Rytmiczne kawałki dodają energii i motywują do działania. Poza tym koją zmysły i nie odczuwamy aż tak bardzo zmęczenia. Z dobrej jakości sprzętem muzycznym i słuchawkami na uszach, które zapewnią wysoką jakość brzmienia, możemy biec „na koniec świata” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *